Wąż z Essex

Dyskusje i opinie na temat obejrzanych filmów i seriali
Awatar użytkownika
MalaOfelia
Kapitan
Kapitan

wt 16 mar 2021, 19:39

Mamy to!
Nareszcie ktoś wrócił do roboty :)

Tym razem serial dla Apple TV+ ‘The Essex Serpent’ (adaptacja książki pod polskim tytułem Wąż z Essex Sarah Perry)

Fabuła filmu:
Świeżo owdowiała Cora, która uwolniła się z burzliwego małżeństwa (Claire Danes) przeprowadza się z Londynu do małej wioski Aldwinter. Jest zaintrygowana lokalnym przesądem, że mityczne stworzenie znane jako Essex Serpent powróciło na ten obszar.
Tom Hiddleston ma zagrać Willa Ransome`a, lidera miejscowej społeczności

Polski opis książki zdradza trochę więcej (chociaż nie jest wiadome jak bardzo adaptacja filmowa będzie zbliżona do oryginału).

Obrazek

Za lubimy czytać:
Londyn, rok 1893. Po śmierci despotycznego męża Cora Seaborne rozpoczyna nowe życie z uczuciem ulgi, ale i głębokiego smutku. Cora i jej syn Francis – chłopiec ekscentryczny i zamknięty sobie – wyjeżdżają ze stolicy do Essex z nadzieją, że czyste powietrze i otwarta przestrzeń przyniosą ukojenie. Na miejscu dociera do nich plotka, że mityczny Wąż z Essex, który w przeszłości miał ponoć panoszyć się po mokradłach, siejąc śmierć, teraz powrócił do przybrzeżnej parafii Aldwinter. Cora, zapalona naturalistka-amatorka, nie ma cierpliwości do przesądów: jest zachwycona, i przekonana, że bestia może się okazać przedstawicielem nieodkrytego dotąd gatunku. Rusza tropem tajemniczego stworzenia.

Wtedy poznaje Williama Ransome’a, pastora w Aldwinter, który również nieufnie odnosi się do pogłosek. Jego zdaniem jednak plotki o wężu tylko odciągają mieszkańców od prawdziwej wiary. Pastor stara się uspokoić parafian. Jednocześnie Will i Cora budują intensywną relację: choć różni ich absolutnie wszystko, coś ich do siebie nawzajem nieubłaganie ciągnie, a zarazem od siebie odpycha. Wywrą na siebie wpływ, który dla obojga okaże się zaskoczeniem.

Pierwsze zdjęcia:

Obrazek

Obrazek
"You cannot, sir, take from me any thing that I will more willingly part withal—except my life, except my life, except my life."
Obrazek

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

wt 16 mar 2021, 19:48

Czekam czekam i ... staram się nie jarać, żeby nie było jak last time kiedy czekałyśmy na "coś wiktoriańskiego z Tomem" xD Ale, pierwsze reakcje moje na info:
-> po pierwsze super, że w końcu coś nowego!
-> po drugie, o nie, kolejna książka do przeczytania, a już mam tyle zakolejkowanych! (idzie sprawdzić czy mają w biblio)
-> po trzecie - wow a myślałam, że Tom już nie działa, ale rozczochranie robi swoje :D
-> po czwarte - pastor Tomasz? Tego jeszcze nie było!
Ofi coś wiadomo, kiedy serial ma wejść?
I feel as if a link exists between your heart and mine...

Awatar użytkownika
MalaOfelia
Kapitan
Kapitan

wt 16 mar 2021, 19:55

Po zmianie obsadowej w zeszłym roku Keira Knightley odeszła, zastapiła ją Claire (kolejne podobieństwo do Crimson... - tylko tam nastąpiła zmiana męskiej roli) zdjęcia zaczęto w lutym tego roku.
Ma być 6 odcinków - więc może uda się zobaczyć jeszcze w tym roku.
"You cannot, sir, take from me any thing that I will more willingly part withal—except my life, except my life, except my life."
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamyk
Miodowy Major
Miodowy Major

wt 16 mar 2021, 19:57

Wspominałam, że kocham Claire Danes? No to wspominam teraz.
Nie mogę z pastora, moje zdanie o pastorach/księżach po obejrzeniu Fleabag jest.... jest, rozumiecie.

Czytać książkę czy nie czytać, oto jest pytanie?!

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

wt 16 mar 2021, 20:06

MalaOfelia pisze:
wt 16 mar 2021, 19:55
w zeszłym roku Keira Knightley odeszła
łoo paaanieee, ale dobra zamiana!

Awatar użytkownika
MalaOfelia
Kapitan
Kapitan

wt 16 mar 2021, 20:09

Zdjęcia kręcone są w Alresford

Filmik z Alresford, można zobaczyć jakie tam są klimaty. I w bliskiej odległości duży dom...
Obrazek

Awatar użytkownika
Monique
Generał
Generał

wt 16 mar 2021, 21:16

Bardzo się cieszę z Pastora Tomasza, faktycznie podobieństwo do CP na zdjęciach jest, mam jednak nadzieję, że wyjdzie lepiej. Obsada mi się podoba. I w ogóle fajnie że jest coś nowego i fryzura Toma :heart
Obrazek

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

ndz 28 mar 2021, 13:05

Dużo zdjęć z planu od torilli:
https://weibo.com/torilla?nick=Torrilla ... 6928514646

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

PS: Co tu się stało, ze Tom wygląda jak dudek w okresie godowym albo świstak a raz nawet jak .... strach na wróble ? :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Kamyk
Miodowy Major
Miodowy Major

pn 29 mar 2021, 21:35

Obrazek

Obrazek

Nie rozumiem co się wydarza na tych zdjęciach. Może to i lepiej, no spoilers. Ale wygląda bardzo dramatycznie tylko jak mu te kudły będą tak szaleć w tej scenie to nie wyrobię
Płaszcz i koszula 10/10

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

wt 30 mar 2021, 19:28

Nowa porcja zdjęć z planu, Pan Pastor w całej okazałości
https://weibo.com/1846858632/K8EdkC4Xm? ... pe=comment

Wybrane best of, pod linkiem więcej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ