Sherlock BBC

Film, teatr, literatura i inne.
Awatar użytkownika
Ana
Starszy chorąży
Starszy chorąży

ndz 20 gru 2015, 00:34

Jeśli zdecydowałybyście się pójść to proszę o informacje do jutrzejszego wieczora :) Sama bym chętnie się wybrał większą grupą, tylko mam problem z dojazdem, trochę się pośpieszyłam z tym zakupem :p
Podobno TVP2 wydało fałszywą wiadomość o tym że 4 sezon Sherlocka wyemitują wiosną 2016 roku :P Szkoda, że zdjęcia się jeszcze nie rozpoczęły, ale ten termin by się podobał, już prawie dwa lata czekania :(

Awatar użytkownika
Respi
Naczelna Debilka
Naczelna Debilka

ndz 20 gru 2015, 14:19

Na kanale bbc brit widzialam reklame [z lektorem :roll: ] nowego Sherlocka. Premiera w tv ma odbyc sie 9 stycznoa.

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

ndz 20 gru 2015, 23:03

Ana, stanęło na tym, że jesteśmy chętne na bilety ja, Moni i Alessa, czyli trzy sztuki :) Tak więc, daj znać w jakiej formie byśmy mogły te bilety kupić ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nameless58285
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

wt 29 gru 2015, 13:44

Taa... a u mnie w Heliosie nie ma, bo (zacytuję odpowiedź na moje pytanie dlaczego): "Niestety w konińskim kinie mamy jedynie dwie sale [...] i podpisane już wcześniej kontrakty uniemożliwiają nam zorganizowanie tego wydarzenia w tych miastach." -,- (liczba mnoga, bo pytałam jeszcze o Gniezno, ponieważ jakaś dziewczyna też dołączała się do pytania) A do Poznania po raz kolejny mnie rodzice nie puszczą, bo "nie będę wracać po nocach". BBC nie mam (jest tylko BBC World News i jakieś jeszcze podobne), bo nie... Wie ktoś czy to będzie leciało np. na TVP2 albo czymkolwiek innym? :cry:

Awatar użytkownika
Freedoooom
Starszy kapral
Starszy kapral
Kontakt:

pt 08 sty 2016, 12:06

:shock: Czy ty jesteś... z Konina?!

Btw jak coś, to odc jest już na cda z napisami ;)
,,Jeśli jes­teś kocha­ny w mo­men­cie przyjścia na świat, a także w tym, gdy z niego od­chodzisz, jest OK. Wte­dy wszys­tkie in­ne rzeczy, które wy­darzyły się w twoim życiu nie sta­nowią już problemu."
Obrazek

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

pt 08 sty 2016, 19:15

Kilka zdań o odcinku specjalnym, który wczoraj miałam przyjemność oglądać z Moni i Alessą :)

Przede wszystkim uświadomiłam sobie jak dawno nie było serialu i że za nim tęsknię.
Ogólnie rzecz biorąc dobrze się bawiłam i podobało mi się - wiktoriański "Sherlock" to był jak dla mnie strzał w dziesiątkę i naprawdę żałuję, że cały odcinek nie był taki. Bo ten klimat - taki miejscami czysto gotycki!
Do tego przepiękne zdjęcia, scenografia i kostiumy (bardzo mi się podobała suknia tytułowej panny młodej i jej charakteryzacja <3 ) I kilka cudownych scen, jak
SpoilerShow
rozmowa na migi w klubie Diogenesa, sceny z panią Hudson, sceny z Moriartym (prócz tej końcowej, która do mnie nie przemówiła), sceny z otyłym Mycroftem.
No ale niestety mam też parę zastrzeżeń, bo nie wszystko mi się podobało.
SpoilerShow
- główna intryga trochę zbyt banalna, a takie miałam nadzieje na coś ekstra;
- nie podobała mi się feministyczna tyrada Sherlocka - no brzmiało to jak agitowanie i było zupełnie nie w stylu serialu :? A jeśli już, to przynajmniej mogli dać się wypowiedzieć kobietom;
- odrobinę przekombinowane podróże ze snów do halucynacji i mind palace - do tego wyszło na to, że główna oś fabuły, cała akcja w przeszłości, była tylko po to żeby sobie Sherlock uporządkował sprawy z Moriartym;
- za dużo zabawy z fanami, nawiązań, mrugania do widzów - w pewnym momencie miałam już przesyt;
- sceny współczesne burzyły mi odbiór całości i niestety nużyły, bo tak szczerze nie spodziewałam się, że to będzie odcinek-łącznik z kolejnym sezonem i sezonami poprzednimi - naprawdę bym wolała gdyby to był zupełnie samodzielny odcinek z akcją w XIX wieku - taki ukłon w stronę pierwowzoru. Byłoby to coś odświeżającego.
Chodzą słuchy, że nowy sezon ma być kręcony jeszcze w tym roku i pojawić się w styczniu 2017-go.
No cóż, czas pokaże jak to faktycznie będzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nameless58285
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

śr 13 sty 2016, 20:57

Freedoooom pisze: :shock: Czy ty jesteś... z Konina?!

Btw jak coś, to odc jest już na cda z napisami ;)
Tak, jestem z Konina, ale od kilku lat mieszkam w miejscowości obok, a co?

Niestety z cda usunęli, ale obejrzę sobie na TVP2 w niedzielę albo pożyczę od koleżanki, bo nagrała. ;)

Awatar użytkownika
Freedoooom
Starszy kapral
Starszy kapral
Kontakt:

śr 13 sty 2016, 23:53

Na cda jest teraz z lektorem :/ Pytam bo ogl jestem z Konina :D Tak więc... 8-)
,,Jeśli jes­teś kocha­ny w mo­men­cie przyjścia na świat, a także w tym, gdy z niego od­chodzisz, jest OK. Wte­dy wszys­tkie in­ne rzeczy, które wy­darzyły się w twoim życiu nie sta­nowią już problemu."
Obrazek

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

czw 14 sty 2016, 18:31

Tak w ramach ciekawostki artykuł o tym dlaczego Arthur Conan Doyle nie lubił Holmesa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nameless58285
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

czw 14 sty 2016, 20:25

Freedoooom pisze:Na cda jest teraz z lektorem
Mnie to chyba prześladuje pech, bo już usunęli. :( Znalazłam za to na zalukaj.tv :)

EDIT: Nie wiem, czy już ktoś widział, ale we wrześniu 3-dniowe wydarzenie związane z Sherlockiem. Więcej informacji i możliwość zapisania się na newsletter tutaj: http://sherlocked.com/

ODPOWIEDZ