Sherlock BBC

Film, teatr, literatura i inne.
Awatar użytkownika
Monique
Generał
Generał

śr 04 sty 2017, 17:56

Totalnie nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie marudzili i twierdzili, że to już nie ten serial..
SpoilerShow
Ja tam za Moriartym nie oczekuję. Bardziej ciekawi mnie trzeci brat...
5. Mycroft my master, po co mi Wikipedia :lol:
Też ciekawa jestem trzeciego Holmesa, oby pokazali go jak najszybciej. Mam dziwne wrażenie, że będzie stał po ciemnej stronie mocy ;)
Mycroft ... uwielbiam gościa, obu ich uwielbiam, najlepiej razem.
Oby John szybko wybaczył Sherlockowi.. w sumie to nie jego wina, że Mary zginęła.
Obrazek

Awatar użytkownika
maryskac
Chorąży
Chorąży

śr 04 sty 2017, 21:57

No to ja należę do tych, ktorym się nie podobało... Wątek Mary zupełnie moim zdaniem zepsuty poprzez zrobienie z niej
SpoilerShow
superbohaterki rodem z thrillera
i skupienie na niej większości akcji odcinka. Rozumiem, że to było swego rodzaju
SpoilerShow
pożegnanie
i stąd taki ukłon w jej stronę, ale mnie osobiście ten wątek drażnił. Powinna zniknąć z serialu jak tylko Sherlock rozwiązał jej zagadkę, wtedy ją lubiłam i to byłby mocny akcent. Moja ulubiona odsłona serialu, czyli sherlockowe główkowanie i dedukowanie została zepchnięta na margines, kilka spraw zostało rozwiązanych w iście telegraficznym skrócie i kosmicznym tempie, jako przygrywka do mało udanego wątku z Mary i próby zarysowania następnej historii z nieprzewidywalnym przeciwnikiem. Niestety, o ile w przypadku Moriartiego ta zagadka stopniowo sączyła się w tle kolejnych odcinków nie dając spokoju widzom, trzymając ich w niepewności i napięciu, tutaj nic takiego się nie wydarzyło, bo cała akcja była bardziej sensacyjna niż zagadkowa. Czegoś innego oczekiwałam od tego serialu. Trzeci
SpoilerShow
Holmes zapewne okaże się nowym arcywrogiem... Nie wiem po co scenarzyści w ogóle wprowadzają jakiegoś trzeciego brata, no ale może jak się pojawi to czymś mnie ujmie.
Niestety chyba na dobre serial odszedł od skupiania się na rozwiązywaniu spraw, błyskotliwych dialogów z Johnem, Molly czy Lestradem, zabawnych sytuacji z życia na Baker Street... Teraz mamy jakiś thriller, sensację i trochę dramy. Owszem, akcja toczy się wartko, zagrane jest wszystko świetnie, ale nie za to pokochałam Sherlocka. Brakuje mi podążania (a raczej nie nadążania) za nim przy rozwiązywaniu kolejnych spraw, z milionem rożnych tropów i zmyłek do zaskakującego rozwiązania, z tym elementem tajemnicy, że za wszystkim, gdzieś między wierszami, czai się jakaś kolejna tajemnica, jakiś arcywróg.
Poza tym ujarzmili sherlockowe loki i to już w ogóle jest skandal.

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

sob 07 sty 2017, 19:07

Obrazek

Awatar użytkownika
Kamyk
Miodowy Major
Miodowy Major

ndz 08 sty 2017, 14:55

SpoilerShow
Biedny Jawn, biedny Sherlock, co to miało byyyyć ;(
Miało mnie to nie ruszyć a się spłakałam... Faktycznie trochę w tym odcinku za mało sherlockowania a za dużo Mary, za mało kryminału a za dużo sensacji. Ale teraz grunt pod kolejny odcinek jest dobrze przygotowany i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Zaraz się pogodzą i stara dobra formuła Sherlock & Watson will be back.

Awatar użytkownika
Ravengirl
Kapitan
Kapitan

ndz 08 sty 2017, 21:16

SpoilerShow
To i ja podejmę się oceny. Miałam ciągle WTF, nie rozumiem po co cala ta drama, nie rozumiem jak Mary mogla zdążyć wskoczyć między staruszkę a Sherlocka, jak ta już wystrzeliła... Nie rozumiem oburzenia Johna, bo to nie wina Sherlocka, że ona się zdecydowała wskoczyć między młot a kowadło. Nie rozumiem co się wydarzyło w tym odcinku, zachowanie Sherlocka jest bardzo narcystyczne, jakoś nie przypominam sobie, żeby aż tak pragnął splendoru.. A może po prostu oglądałam ostatni odcinek za dawno temu? Być może to też jest wytłumaczeniem, ostatni odcinek już był nieco nie w smak całego Sherlocka, a ten nowy, po tak długim oczekiwaniu daje nam za mało Sherlocka w Sherlocku. Za dużo dramy wokół AGRY, za dużo skakania między sprawami. No nie podobał mi się i tyle. Obejrzę następny z sentymentu, ale jeśli mam być szczera, to nienawidzę jak uśmiercają kogoś w serialu, zwłaszcza jak ta śmierć kłóci postaci które zostają, bo potem potrzeba dużo czasu, aby taki konflikt rozładować i ciągnie się w nieskończoność kolejnych odcinków (chyba że to TWD, bo tam wszyscy szybko się godzą z zaistniałą sytuacją)
Ogólna ocena: Na nie.
Niestety...

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

śr 18 sty 2017, 21:22

Moja ulubiona scena odcinka:
SpoilerShow
Obrazek

I ta piosenka - tak świetnie pasująca :D Wszystko tu zagrało.
O reszcie nie ma sensu mówić.
Obrazek

Awatar użytkownika
MalaOfelia
Kapitan
Kapitan

śr 18 sty 2017, 22:00

Bo Moffat tak to wszystko ładnie potrafi wytłumaczyć:

DOTYCZY MOLLY (3 odcinek)

X
"You cannot, sir, take from me any thing that I will more willingly part withal—except my life, except my life, except my life."
Obrazek

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

pt 02 kwie 2021, 20:53

Ranking Sherlocków filmowo-serialowych wg Collidera:
https://collider.com/best-sherlock-holm ... Y6R4p2zmkA
Chyba się zgodzę z pierwszym miejscem. Robercika dałabym wyżej. Zaitrygowała mnie azjatycka wersja - Wato-san brzmi świetnie :D
I feel as if a link exists between your heart and mine...

Awatar użytkownika
Kamyk
Miodowy Major
Miodowy Major

pt 02 kwie 2021, 22:44

No nie, Jeremy Brett powinien być pierwszy. Sherlock Cumberbatcha jest ciekawą postacią, ale to jest bardziej fanfiction au niż żeby miał za wiele wspólnego z esencja sherlockowości. Sorry, Jeremy forever.

(W ogóle Agu czemu uprawiasz nekromancję xD)

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

pt 02 kwie 2021, 23:15

Kamyk pisze:
pt 02 kwie 2021, 22:44
(W ogóle Agu czemu uprawiasz nekromancję xD)
Czemu nie? W końcu to całkiem w sherlockowym stylu :P
I feel as if a link exists between your heart and mine...

ODPOWIEDZ