Inicjatywa festiwal - początek [archiwalny]

Wszystko na temat relacji na linii Tom - fani. Korespondencja, projekty, autografy, spotkania.
Awatar użytkownika
Termitka
Plutonowy
Plutonowy

pn 18 lis 2013, 18:14

Teoria małych kroczków sprawdza się najlepiej :) jak dostaniemy odpowiedź to wtedy można myslec o jakichś konkretach.
Na mnie również możecie liczyć, co prawda też nie mam doświadczenia w takich sprawach, jestem z Rzeszowa więc logistycznie tez byłby spory problem - także w kwestiach organizacyjnych niewiele pewnie pomogę, ale jakby co wyrażam gotowość i trzymam kciuki żeby sie udało.
Never give up

zami_22
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

wt 19 lis 2013, 11:02

Zgadzam się z Moni. Tu trzeba ludzi zorganizowanych i glowkujacych. Wszystko zostało już powiedziane i nic nie mogę dodać. Ale jak co mogę coś poradzić.
Va’esse deireádh aep eigean

Awatar użytkownika
Alex
Wieczny Kapitan
Wieczny Kapitan

wt 19 lis 2013, 18:45

Ok, naskrobałam coś takiego. Poprawki kochane, i jutro wysyłamy!

Witam Pani Joanno,

W imieniu całego forum bardzo dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie naszą propozycją. Informacja, że spotkanie z panem Hiddlestonem byłoby możliwe natychmiast ożywiła naszą „Armię” i zachęciła wiele osób do aktywnej pomocy.

Oczywiście rozumiemy, że Festiwal opiera się raczej na prezentacji spektakli teatralnych i organizacja takiego spotkania wymagałaby od nas dużego zaangażowania, co jednak nie stanowi problemu. Nasze forum jest chętne do pomocy w każdy możliwy sposób, od spraw najbardziej ogólnych po kwestie aprowizacyjne. Wśród naszych członków już teraz do pomocy przy spotkaniu zgłosiły się dwie profesjonalne tłumaczki (potrzebuję dokładnych kompetencji od Mary i Turquoise- macie magisterkę, skończoną anglistykę, co mam napisać? ;-) ). Na potrzeby transportu mamy również licencjonowaną panią pilot (Rysia, to samo), która podjęła się także organizacji śmigłowca oraz pracy w charakterze kierowcy samochodu. Wszystko to oczywiście na zasadzie wolontariatu. Forum zajęłoby się również rozreklamowaniem wydarzenia w Polsce, a za pomocą internetu – również na świecie.

Co do organizacji samego spotkania, wśród naszych członków dominuje pomysł dwóch oddzielnych wydarzeń. Pierwsze opierałoby się na swego rodzaju pogadance czy wykładzie przeprowadzonym przez pana Hiddlestona, który mógłby opowiedzieć, jak on pojmuje Szekspira, jak wygląda wzrastanie i praca z dziełami Barda w oczach profesjonalnego aktora szekspirowskiego. Takie spotkanie mogłoby zakończyć się odpowiedziami na pytania publiczności, która to forma zwykle cieszy się dużą popularnością. Ze swojej strony mogłybyśmy zatroszczyć się o wynajem odpowiedniej sali oraz przeprowadzenie takiej rozmowy. Co do drugiego pomysłu: dość liczna grupa na forum zainteresowana była zorganizowaniem krótkich warsztatów teatralnych pod kierownictwem pana Hiddlestona. Jako osoby ceniące teatr i pełne podziwu dla jego talentu, z wielką przyjemnością zorganizowałybyśmy niewielką grupę chętną do tego typu zajęć; jedna z naszych członkiń zaoferowała się możliwością wypożyczenia strojów, zaś inna użyczeniem napisanej przez siebie sztuki „szekspirowskiej” w języku angielskim. Przygotowaną podczas takich warsztatów krótką scenkę mogłybyśmy wystawić jako podsumowanie spotkania.

Oczywiście, nasze forum myślało również o sponsorach. Zdajemy sobie sprawę, że zaproszenie tak uznanego artysty wiąże się z kosztami, choć przyznać musimy, że nie wiemy nic konkretnego. Ze względu na wciąż niepewny status naszego pomysłu nie możemy na razie podjąć aktywnych działań, jednak jesteśmy pewne, że takim sponsorem mógłby być, np.: TVN, Radio ESKA, Radio Plus, Radio Gdańsk jak również sieć księgarni Empik oraz lokalne gazety. Interesowałyśmy się także możliwością uzyskania dotacji dla naszej inicjatywy z Unii Europejskiej na podstawie programu „Młodzież w działaniu”. Całą pracę związaną z kontaktem i pozyskiwaniem potencjalnych sponsorów wzięłybyśmy na siebie, musimy mieć jednak pewność, że taka inicjatywa w ogóle ma rację bytu.

Pan Hiddleston jest niestety osobą o bardzo napiętym grafiku, więc gorąco prosimy o jak najszybsze przeanalizowanie naszych pomysłów oraz odpowiedź. Jeszcze raz gorąco dziękujemy za zainteresowanie.

Z poważaniem,

Awatar użytkownika
Monique
Generał
Generał

wt 19 lis 2013, 18:50

Moim zdaniem wykonałaś kawał dobrej roboty i nic bym tu nie zmieniała.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alex
Wieczny Kapitan
Wieczny Kapitan

wt 19 lis 2013, 18:56

*wróć* zapomniałam o naszym wolontariacie. Zaraz dopiszę. Moni, dziękuję ^^ <3

zami_22
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

wt 19 lis 2013, 18:56

Nic dodać, nic ująć :D Good job :-)
Va’esse deireádh aep eigean

Awatar użytkownika
Trickstress
Sierżant
Sierżant

wt 19 lis 2013, 19:01

Popieram przedmówczynie, mam tylko jedno zastrzeżenie: czy powinno się w takim liście wymieniać potencjalnych sponsorów, z którymi nawet nikt jeszcze nie zamienił słowa?
Tricksy Little Velociraptress
Satisfaction is not in my nature

Awatar użytkownika
Alex
Wieczny Kapitan
Wieczny Kapitan

wt 19 lis 2013, 19:09

^kto się zna? Bo ja nie wiem. Pytali, czy myśleliśmy o sponsorach, ale mogę to napisać bardziej ogólnie.

Awatar użytkownika
brzooska
Szeregowy
Szeregowy

wt 19 lis 2013, 20:28

Bardzo ładnie i zgrabnie to ujęłaś, jednakże mam jedno małe 'ale'
Czy nie warto dać już sobie spokoju z tymi warsztatami? Takie coś nie ma po prostu racji bytu i z góry byłoby skazane na porażkę.
Jeśli Tom by przyjechał, to byłby w Polsce max 2 dni, więc czasowo na takie warsztaty mógłby przeznaczyć ile... godzinę? może dwie?

Awatar użytkownika
Alex
Wieczny Kapitan
Wieczny Kapitan

wt 19 lis 2013, 20:32

brzooska, ok, rozumiem, ale... Jak mam zaproponować spotkanie tylko z Armią? Na takie coś się nie zgodzą. Poza tym, gdyby takie warsztaty zorganizować oficjalnie, Tomasz spokojnie mógłby poświęcić nam dość sporo czasu; byłby to też dobry argument do ubiegania się o dotacje UE, bo to działanie organizowane stricte przez naszą grupę, rozwijające nas, a nie tylko pogadanka znanego aktora.

No i na koniec - może organizatorzy to odrzucą na starcie, ale chyba zapytać nie zaszkodzi, prawda?

Zablokowany