Crimson Peak. Wzgórze krwi

Dyskusje i opinie na temat obejrzanych filmów i seriali
Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

pt 10 cze 2016, 21:14

Znalazłam jeszcze kilka fajnych ujęć z planu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
x
I feel as if a link exists between your heart and mine...

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

śr 29 cze 2016, 23:01

Trochę szkiców koncepcyjnych:

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
x
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystique
Sierżant
Sierżant

pn 18 lip 2016, 14:09

W końcu obejrzałam Crimson Peak! Wiem, że tak późno, ale lepiej późno niż wcale :D. Niestety bardzo się rozczarowałam. Chciałam lubić ten film, ale się nie udało. Wiem, że paru osobom się teraz narażę :D .
Jeśli chodzi o fabułę to strasznie się wynudziłam, ciągle patrzyłam na zegarek i nie zmieniła tego nawet obecność Toma na ekranie. Przez pierwszą godzinę praktycznie nic ciekawego się nie działo. Gdy już zaczęło się coś dziać w ostatnich 30 minutach filmu, przypominało to raczej parodię i wywołało u mnie uśmiech zażenowania.[hardspoiler]Najpierw nóż, później tasak a na końcu... ŁOPATA! I krew, dużo krwi, jak u Tarantino. Ale nic nie przebije trucizny w owsiance i herbacie. HERBACIE! :lol:[/hardspoiler] Dialogi też niestety kuleją. Denerwowała mnie ta melodramatyczna muzyka.
Aktorsko niezbyt dobrze. Tom zagrał średnio i ładnie wyglądał w stroju z epoki. Jessica Chastain zagrała bardzo dobrze, nawet zaczęłam się jej bać. Niestety pod koniec filmu, w wyniku głupiego scenariusza jej postać popadła w karykaturę. Najgorzej wypadli tu Mia Wasikowska i Charlie Hunnam. Mia grała jak w prawie każdym filmie (wyjątkiem są film Tylko Kochankowie Przeżyją i Ścieżki, gdzie zagrała świetnie), czyli nijak, ani ziębi ani grzeje, ciągle z tą sama miną. Dodatkowo jej bohaterka była niesamowicie naiwna. Najgorsze jest to, że pomiędzy Tomem a Mią nie było chemii. Charlie Hunnam zaś nie miał za wiele do grania.
Jeśli chodzi o efekty specjalne to uważam, że było za dużo CGI. Duchy mogły być zrobione inaczej, albo nie pokazane w całości by było jakieś napięcie, a tak nie były straszne tylko śmieszne. Podobały mi się zdjęcia, scenografia, meble, kostiumy i rekwizyty.[spoiler]Te piękne filiżanki do herbaty![/spoiler]
Nie wiem jak traktować ten film. Wiem, że to nie miał być horror, ale skoro są tam duchy, to film powinien być choć trochę straszny. Miał to być romans gotycki, ale brakuje mu klimatu i napięcia. Nie sprawdził się w żadnej z tych z kategorii. Może się mylę i po prostu nie przemawia do mnie gotycki romans. Nie było też przeze mnie oczekiwanego zwrotu akcji, a fabula była przewidywalna. Crimson Peak nie jest złym filmem, ale mógł być lepszy, bo miał potencjał. Może nie podobał mi się przez moje wygórowane oczekiwania. Czytałam krytyczne recenzje do tego filmu licząc na to, że to nieprawda, niestety te recenzje się sprawdziły.

Awatar użytkownika
Ravengirl
Kapitan
Kapitan

pn 12 wrz 2016, 00:02

Kilka zbliżeń na stroje 1,2,3 oraz Lucille.
Znalazłam też ładny Plakat? i zdjęcie z charakteryzacji Toma

Ps. Upomnijcie mnie jeśli coś już było

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

ndz 18 wrz 2016, 23:34

Promocja na latynoamerykańskim HBO:
Obrazek
<3 <3 <3 nie liczyłam, że jeszcze doczekam nowej foty

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

pt 18 lis 2016, 23:06

Tego zdjęcia chyba nie było wcześniej:

Obrazek
x
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamyk
Miodowy Major
Miodowy Major

ndz 20 lis 2016, 19:20

Straszne, aż boli mnie twarz jak na to patrzę.

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

sob 26 lis 2016, 18:23

Porcja zjjęć jakich jeszcze nie bylo: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek x

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

sob 10 gru 2016, 16:51

Obrazek

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

wt 03 sty 2017, 00:05

To na co tak długo niektórzy czekali:

PAKIET POZYTYWNEJ ENERGII Z PLANU NA NOWY ROK

<3 <3 <3 <3 <3
popłakałam się ze śmiechu i wzruszenia #filc Music by Tom, a brzmi jak Mumford ans Sons... Przypadek? 8-)

ODPOWIEDZ