Literatura

Film, teatr, literatura i inne.
Awatar użytkownika
umjemlatac
Starszy kapral
Starszy kapral

pn 25 sie 2014, 20:36

Widzę, że dużo fanów Kinga na forum. To bardzo fajnie.
Ja uwielbiam Lśnienie, seria opowiadań Cztery pory roku i Carrie.
Jest jeszcze wiele innych, ale dużo wymieniać.
Poza Kingiem lubię serie Felix, Net i Nika. Wiem, że to raczej dla nastolatków, ale lubię do niej wracać.
Ostatnio przekonałam się do Szekspira i Jane Austen. Kiedyś miałam pewnego rodzaju uczulenie na tych pisarzy.
Jeszcze kilka książek które polecam: Forrest Gump, Stary człowiek i morze oraz Lalke Bolesława Prusa(wiem, że dla niektórych to nudna lektura, ale jak akurat z przyjemnością ją czytałam).

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

śr 17 wrz 2014, 23:48

Udało mi się wreszcie przeczytać: Neil Gaiman - "Odd i Lodowi Olbrzymi". Krótka, przyjemna bajkowa opowieść oparta na mitologii nordyckiej, występuje m.in. Loki ;)
Dowiedziałam się przy okazji o istnieniu w Asgardzie Wielkiej Miodowej Sali, gdzie odbywają się uczty!
W sumie lubię czytać fantastykę i książki podróżnicze (głównie wyprawowe, górskie).
Z tego co się tu jeszcze nie pojawiło - spodobało mi się uniwersum Metro 2033 - szczególnie dwie pierwsze książki Dmitrija Głuchowskiego, czekam własnie w kolejce na polski akcent w tej serii "Dzielnica Obiecana" (Paweł Majka) o krakowskiej Nowej Hucie.
I feel as if a link exists between your heart and mine...

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

wt 23 wrz 2014, 20:49

Co sądzicie o liście wybranej przez redakcję?
http://hatak.pl/artykuly/polskie-ksiazk ... -adaptacji
Obrazek

Awatar użytkownika
umjemlatac
Starszy kapral
Starszy kapral

wt 23 wrz 2014, 21:59

Wiedźmin jak najbardziej nadaje się na serial albo film. Reszty niestety nie znam, bo rzadko czytam polskie tytuły.

Awatar użytkownika
Sygin
Porucznik
Porucznik
Kontakt:

śr 24 wrz 2014, 00:14

"Kłamca" Ćwieka na serial? Jak najbardziej! Tylko kto by zagrał Lokiego? :P
"Trylogia Kryminalna" Świetlickiego > Fajny pomysł, Świetlickiego znam co prawda tylko z poezji, ale podejrzewam, że jego kryminały mogą być niezłym materiałem
"Lód" Dukaja > OMG, to by było COŚ. Zobaczyłabym z chęcią, zwłaszcza że nie jestem pewna czy kiedykolwiek przebrnę przez tak wielkiego kloca jakim jest ta książka.
O "Wiedźminie" nawet nie wspominam.... może kiedyś, kiedy HBO zrobi ostatni sezon GoT... szanse jakieś są, zwłaszcza że postać Wiedźmina jest znana na świecie. Czas by ludzie dowiedzieli się, że to historia książkowa, nie tylko gra.

Awatar użytkownika
Agu
Kasztanowy Rotmistrz
Kasztanowy Rotmistrz

sob 27 wrz 2014, 20:20

Ja z tej listy chętnie zobaczyłabym, oczywiście Wiedźmina, ale i Kłamcę (oj Sygin, to najtrudniejsze pytanie :D), Nocarza ( kolejne wampiry nie "zmierzchowe"), Lód. Co do serii Szklarskiego o Tomku Wilmowskim - mam do niej sentyment z dzieciństwa, przeczytałam wszystkie części, tylko obawiam się żeby nie poszło w stronę "W pustyni i w puszczy" z 2001 roku.
I feel as if a link exists between your heart and mine...

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

czw 08 sty 2015, 21:12

Pewien profesor opublikował nieocenzurowane wersje baśni braci Grimm :) Tak więc, w pierwotnych wersjach baśni jest krwawo, brutalnie i strasznie. Zapraszam do czytania, bo artykuł jest naprawdę ciekawy:
http://natemat.pl/123897,dzieciatka-ida ... nie-znacie

Ostatnio odkryłam, że wyszła w maju w USA książka o Lokim :D Mam nadzieję, że będzie też gdzieś dostępna w Polsce:
The Gospel of Loki

UPDATE
książkę można przeczytać online TUTAJ :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamyk
Miodowy Major
Miodowy Major

ndz 15 mar 2015, 10:53

Ku pamięci...

Obrazek [x]

Obrazek[x]

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

pt 15 maja 2015, 15:50

Pewnie wielu z was już wie, że ukazała się kolejna książka z serii o Lokim, autorstwa Jakuba Ćwieka, zatytułowana "Kłamca. Papież sztuk". Jej fragment można przeczytać tutaj.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

czw 21 maja 2015, 15:07

Redakcja Stopklatki zabawiła się w typowanie co by było gdyby HBO chciało nakręcić serial o Wiedźminie, a konkretnie kogo by widzieli w poszczególnych rolach. W ich zestawieniu znalazła się także rola dla Toma :D Widzą go w roli czarodzieja Vilgefortza :P Kto czytał ten wie, że Vilgefortz to był kawał s******la, ktoś o wiele gorszy niż Loki.

Pełne zestawienie znajduje się tutaj.

Ciekawa jestem co o tym sądzicie?
Jak dla mnie, z jednej strony faktycznie, Tom pasowałby do roli Vilgefortza, ale byłaby to trochę powtórka z roli Lokiego.
Co do innych wyborów - pasuje mi na przykład Geralt, ale już Yennefer kompletnie nie. Z Ciri też się nie zgadzam.
Z kolei Robert Downey Jr jest na Jaskra za stary. Natomiast odpowiadają mi bardzo Triss i Vesemir.
Obrazek

ODPOWIEDZ