Literatura

Film, teatr, literatura i inne.
Awatar użytkownika
Rezeda
Bajarz
Bajarz

sob 16 sie 2014, 21:28

Co lubimy czytać, co obecnie czytamy, nasze przemyślenia, refleksje i wszystko, co się wiąże z tematem książek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alice
Starszy kapral
Starszy kapral

pn 18 sie 2014, 20:27

Wieczór szaleństwa postów Alice, part 1.

Od wielu lat jestem zagorzałą fanką fantastyki, Tolkiena wielbię ponad wszystko (od "Władcy" jestem uzależniona, gorzej niż on wyglądają chyba jedynie pierwsze trzy tomy "HP" :P ). Obok na półce "Opowieści z Narnii", Pratchett, Anne Rice, wspomniany "Harry Potter" i "Wiedźmin", najnowsza i chyba największa fascynacja ostatnich czasów. Oczywiście nie mam gdzie książek stawiać, okupują obecnie, poza przydzielonym im dwumetrowym regałem, biurko, komodę i poręcz łóżka... :roll: Poza fantastyką - uwielbiam hipnotyczą prozę Joanne Harris, kocham Johna Grogana, żyć nie mogę bez Scotta-Fitzgeralda i mam niewytłumaczalnie silny sentyment do L. M. Montgomery, zwłaszcza do serii o Emilce.

Zakład, że zapomniałam o całej masie autorów i tytułów. Zdanie "Tak wiele książek, tak mało czasu" to moja życiowa dewiza :D.
And don't be afraid of wearing your heart on your sleeve.

zami_22
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

wt 19 sie 2014, 11:03

Fantastyka to moje życie, wyobraźnia to potężna magia a dzięki temu gatunkowi zapragnęłam nawet pisać. Co znajduje się u mnie?
Tad Williams - Smoczy Tron
Saga Wiedźmina
Bernard Cornwell - Ostatnie Królestwo: Wojny Wikingów
Andrzej Ziemianski - Achaja
Karl Wagner - Cykl o Kane 'ie
Tolkien - wszyściutko :D
A. R. Reystone - Dziewiąty Mag
Nik Pierumov - Pierścień Mroku
Maja Lidia Kossakowska - Siewca wiatru, Żarna Niebios, Więzy krwi, Zakon Krańca Świata
Jarosław Grzędowich - Księga jesiennych demonów, Pan lodowego ogrodu
Bernhard Hennen - Elfy
Glenn Cook - Kroniki Czarnej Kompanii
George R. R. Martin - Saga o Pieśni Lodu i Ognia
Margrit Sandemo - Saga o Ludziach Lodu

Zacytuję koleżankę powyżej " Tak wiele książek, tak mało czasu ". To jest motto każdego zapalonego czytelnika :D
Va’esse deireádh aep eigean

Awatar użytkownika
Lenka
Sierżant
Sierżant

śr 20 sie 2014, 12:40

Kupiłam sobie w zeszłym roku na Gwiazdkę "Moje życie z Mozartem" E-E. Schmitta. Przeczytałam, wysłuchałam płyty z utworami Mozarta, która jest dołączona do książki. Jest ona krótka, ma ze 100 stron i kosztuje 30 zł, ale to wartościowa pozycja. Nie powieść, zbiór opowiadań czy felietonów, lecz listów " do Mozarta". Książka, w której autor poprzez listy opisuje swoje życie i "relację z Mozartem"-nie tylko jego muzyką. Porusza problemy dotyczące życia i sztuki- koncepcji, sensu istnienia itd. Podoba mi się ta ksiązka, na pewno będę do niej wracać.

Wczoraj kupiłam następną część z tego "muzycznego cyklu"- Kiki van Beethoven. Tutaj forma jest już inna, ale nie wiem nic więcej, bo jeszcze nie zaczęłam czytać. Zrobiłam tylko wstępne oględziny. Ta jest trochę dłuższa, ale niewiele. 150 stron? Co to jest dla miłośnika książek, zwłaszcza takiego co wyznaje dewizę "Im grubsza, tym lepsza"? Zaledwie przekąska, bo nawet nie śniadanie-nie pamiętam, kto operował takimi terminami na starym forum. Może Sol?
Mają być jeszcze dwie książki- o Bachu i Schubercie, ale chyba nie są wydane. Ciekawa koncepcja, no i przy tym poprzez literaturę czytelnik dostaje szansę na kontakt z muzyką klasyczną, którą zaczęłam odkrywać dopiero niedawno. Właśnie zobaczyłam, że na jego oficjalnej stronie wśród powitań w językach francuskim, angielskim,niemieckim i hiszpańskim jest także polski. Jak klikniesz to przenosi Cię na prowadzony po polsku Fb.

Jak to jest, że na półkach stoi tyle nieprzeczytanych książek, a jak przyjdzie co do czego to nie wiadomo co wybrać? Klęska urodzaju. ;)
You will never be a god

Awatar użytkownika
MalaOfelia
Kapitan
Kapitan

śr 20 sie 2014, 19:33

Mam wielki regał na książki, jest on jedynie o tyle niepraktyczny, że jest dość wysoki i głęboki, więc mogę chować tam dwa rzędy książek, z tym, że wtedy nie widać jakie są w drugim rzędzie.
Marzy mi się osobny pokój na biblioteczkę, gdzie będą tylko regały na książki, fotel bujany i lampa, długie powiewające zasłony i plakaty z tematyką szekspirowską na ścianach.
Czytam prawie wszystko: sf, fantasy, sensację/kryminał/thriller/powieści.
Uwielbiam Tolkiena, Sapkowskiego, kocham Opowieści z Narni, wielbię S. Kinga. Zaczytuję się w sensacjach dotyczących seryjnych morderców: L.Child i D.Preston, Simon Beckett, J. Lindsay, itp. Lubię klimat książek M. Krajewskiego.
Jeśli miałabym komuś zbudować ołtarzyk to W. Szekspirowi.
"You cannot, sir, take from me any thing that I will more willingly part withal—except my life, except my life, except my life."
Obrazek

zami_22
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

śr 20 sie 2014, 20:18

Jeżeli się mogę pochwalić po za fantastyką czytam:
John Keats
Szekspir
Ania z Zielonego Wzgórza
Pocahontas
Marley i Ja
Stephen King
I tyle :D
Va’esse deireádh aep eigean

Awatar użytkownika
Alice
Starszy kapral
Starszy kapral

śr 20 sie 2014, 22:56

Marley i Ja
Stephen King
Zami, piąteczka :D. Polecam w takim razie "Najdłuższą podróż do domu", jeśli "Marley" przypadł Ci do gustu, to ta również powinna ^^. I oczywiście King - jak mogłam o nim zapomnieć. Cudowne "Lśnienie", "TO" i "Wszystko jest względne", na półce dużo więcej.
And don't be afraid of wearing your heart on your sleeve.

Awatar użytkownika
Circus
Starszy sierżant
Starszy sierżant

czw 21 sie 2014, 10:07

Oj, nie będę wymieniać wszystkich książek, które przeczytałam, bo 1) pewnie i tak coś pominę, b) pewnie skompromituję się małą ilością. Czytał ktoś"Złodziejkę Książek" Markusa Zusaka? Jeśli nie to polecam, naprawdę, bardzo dobra historia, a narrator świetny!
Schmitt również nie jest mi obcy: "Oskar i Pani Róża" byli naprawdę wzruszający i dający do myślenia, "Marzycielka z Ostendy" była tajemnicza, ale nie przeczytałam całej, nie wiedzieć dlaczego, za "Kiki (...)" brałam się, przeczytałam pierwszą część, ale nie zaiskrzyło, a dziwne, bo muzyka to bliski mi temat.
In time..., in time you'll be mine...

Awatar użytkownika
Lenka
Sierżant
Sierżant

czw 21 sie 2014, 16:01

Z Kinga do tej pory czytałam tylko "Zieloną Milę. Podobała mi się, więc sięgnęłam po jakąś następną książkę, której tytułu już nie pamiętam i to by było na tyle. A nie, przepraszam, mam jeszcze książkę- pamiętnik/poradnik dla pisarzy. Horrory to generalnie nie moje klimaty.

Ofelio, moja wizja jest nieco inna, bo Szekspir na ścianach nie wisi(chociaż kto wie?), ale też od dawna marzę, żeby mieć taki oddzielny pokój- bibliotekę. Do tego lampa, fotelik/kanapa, biurko i już. Regały w pokoju też mam duże, a książki również ustawia się w dwóch rzędach, co niestety miewa pewne wady
You will never be a god

Awatar użytkownika
Wendy Watson
Kapral
Kapral

pt 22 sie 2014, 16:33

Ja polecam całą serie Amandy Hocking " Zamieniona " . Książka zabawna , i jest też tam Loki tylko że całkowicie inny ( bardziej Tomowy według mnie ) . Poza tym to " Kod Leonarda da Vinci " , " Anioły i demony " i " Nocny włóczęga " .

ODPOWIEDZ